Ορκίστηκε σήμερα, από το Δήμαρχο κ. Θεόδωρο Παπαδόπουλο, ο νέος Τοπικός Σύμβουλος της Τοπικής Κοινότητας Σουρωτής του Δήμου Θέρμης κ. Νικόλαος Μπαλτατζής. Η αλλαγή αυτή στη σύνθεση του Τοπικού Συμβουλίου Σουρωτής, προέκυψε μετά τον απρόσμενο θάνατο του Τοπικού Συμβούλου και π. Πρόεδρου Κωνσταντίνου. Εμμανουηλίδη, για τον οποίο ο Δήμαρχος Θέρμης εξέφρασε για μία ακόμη φορά, τη βαθύτατη λύπη του και τα θερμά του συλλυπητήρια στην οικογένεια του εκλιπόντος ενεργού μέλους της τοπικής κοινωνίας της Σουρωτής.
Η τελετή της ορκωμοσίας πραγματοποιήθηκε νωρίς σήμερα το πρωί, Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου 2018, στο Γραφείο του Δημάρχου κ. Θεόδωρου Παπαδόπουλου. Αμέσως μετά το τέλος της ορκωμοσίας ο Δήμαρχος Θέρμης ευχήθηκε καλή επιτυχία και καλή δύναμη στο νέο Τοπικό Σύμβουλο Σουρωτής..