Tην ΚΥΡΙΑΚΗ 17/4/2016 και κατά τις ώρες 08.00΄ έως 14.00΄ έχει προγραμματισθεί η παρακάτω Διακοπή Ρεύματος: Σε ολόκληρες τις Τοπ. Κοινότητες ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ & ΛΙΒΑΔΙΟΥ καθώς επίσης και οι περιοχές εκατέρωθεν της επαρχ. Οδού ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ – ΛΙΒΑΔΙΟΥ από την Διασταύρωση Περιστεράς μέχρι τις Τοπ. Κοινότητες. Οι καταναλωτές θα πρέπει να έχουν υπόψη τους ότι το ρεύμα θα επανέλθει χωρίς προειδοποίηση, ίσως και πριν από την καθορισμένη ώρα, γι’αυτό τα δίκτυα της ΔΕΗ θα πρέπει να θεωρούνται ότι βρίσκονται συνεχώς υπό τάση.
Τέλος όσοι καταναλωτές έχουν τριφασικούς ηλεκτρικούς κινητήρες θα πρέπει να τους ελέγξουν εάν περιστρέφονται όπως πριν.