Ανακοινώσεις, Δελτία Τύπου|

Κατατέθηκε την 5-5-2019 στο Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης από την επικεφαλής υποψήφια Δήμαρχο Θέρμης Άννα Τσιφτελίδου η δήλωση κατάρτισης συνδυασμού για τις δημοτικές εκλογές της 26ης Μαΐου.
Ενεργοί, προοδευτικοί πολίτες με γνώσεις, εμπειρία και καταγεγραμμένη ανιδιοτελή κοινωνική προσφορά, απαρτίζουν τους υποψήφιους της ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΠΟΛΙΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΗΣ. Η δυναμική των υποψηφίων, η ατομική δράση από κάθε μετερίζι της κοινωνικής και οικονομικής ζωής του Δήμου Θέρμης, εγγυάται τη δυνατότητα αποτελεσματικής διοίκησης και τη δίκαιη εκπροσώπηση κάθε οικισμού του Δήμου. Μια δυναμική που θα ανεβάσει το Δήμο Θέρμης στη θέση που του αξίζει, που θα δώσει αξία σε όλους τους οικισμούς και σε όλους τους πολίτες του, κάθε στιγμή (και όχι λίγο πριν τις εκλογές).


«Τα χρόνια του παλαιοκομματισμού μπορούμε να τα αφήσουμε πίσω μας. Το μέλλον δεν συγχωρεί λάθη, απαιτεί ενότητα και ενεργοποίηση κάθε ζωντανού κυττάρου του τόπου μας προκειμένου να εκμεταλλευτούμε τη δυναμική που ούτως ή άλλως η περιοχή μας διαθέτει. Μακριά από πελατειακές σχέσεις, έξω από δεσμεύσεις που έχουν δημιουργηθεί από τα 21 συνεχή έτη διοίκησης από τα ίδια πρόσωπα διεκδικούμε ένα Δήμο για όλους, που θα μπορέσει να αποκτήσει αυτό που πραγματικά του αξίζει», δήλωσε μετά την κατάθεση του φακέλου η επικεφαλής της ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΩΝ, Άννα Τσιφτελίδου.
Ανανέωση, λοιπόν, ως μοναδικό εχέγγυο για την ανατροπή. Αναλογία στην εκπροσώπηση ως βασικό μοχλό αναβάθμισης. Προχωράμε δυναμικά στον αγώνα με αγάπη για τον τόπο μας, γνώση και ανιδιοτέλεια, με την υποψήφια δήμαρχο Άννα Τσιφτελίδου και τα 105 αξιόλογα πρόσωπα που στελεχώνουν το ψηφοδέλτιο της Παρέμβασης Πολιτών μεταξύ των οποίων το 47,17{9277431203aab0aa2421f575dad9809b2ce7438027171783f545e8a654977a78} είναι γυναίκες !
Έχουμε την ευκαιρία να δώσουμε για πρώτη φορά τη διοίκηση του δήμου μας στα χέρια γυναίκας ! Ας το επιλέξουμε !

ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΗΣ

Τσιφτελίδου Άννα του Βασιλείου (Υποψήφια Δήμαρχος Θέρμης)

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ

(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Αγοραστούδη

Ευγενία

του

Αντωνίου

2

Δανιηλίδης

Διονύσιος

του

Κυριάκου

3

Κοτσεκίδου

Αναστασία (Σούλα)

του

Βασιλείου

4

Κουφάκης

Δημήτριος

του

Ιωάννη

5

Μοσχόπουλος

Μοσχόπουλος

του

Μιχαήλ

6

Σαραφιανός

Χρήστος

του

Ηλία

7

Τουλκερίδης

Γεώργιος

του

Νικολάου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΡΜΗΣ

(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Ακριτίδου Αικατερίνη (Κατερίνα)

του

Θεοδώρου

2

Αποστόλου Απόστολος

του

Ιωάννη

3

Βογιατζή Φωτεινή

του

Αθανασίου

4

Γαβριηλίδης Δημήτριος

του

Παύλου

5

Γιαννακούλας Απόστολος

του

Χρήστου

6

Γκαγκαλνάς Αλέξανδρος

του

Αχιλλέα

7

Δαραής Αντώνιος

του

Δημητρίου

8

Ιωσηφίδης Ιωάννης

του

Ξενοφώντα

9

Κεραμάρης Κανάρης (Άρης)

του

Στέφανου

10

Κεφαλάς Ανέστης

του

Κωνσταντίνου

11

Κιμπίρης Μιλτιάδης (Μίλτος)

του

Δημητρίου

12

Μιχαηλίδου Ευαγγελία

του

Στέργιου

13

Παναγιώτου Νικόλαος

του

Ιωάννη

14

Παπαδοπούλου Ευθυμία (Έφη)

του

Δημητρίου

15

Παπαρρίζου Ελένη

του

Αθανασίου

16

Προκοπίου Ζήσης

του

Νικολάου

17

Τασιάδης Θεοδόσιος (Σάκης)

του

Γρηγόριου

18

Τσαβαλά Αικατερίνη (Κατερίνα)

του

Σπυρίδωνα

19

Χίνη Δήμητρα

του

Νικολάου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΙΚΡΑΣ

(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Αναστοπούλου – Τζαμαλή – Κοτσανά Ρουμπίνη

του

Βασιλείου

2

Δούκας Δημήτριος

του

Παναγιώτη

3

Ζιάκα Αγγελική

του

Γρηγορίου

4

Μαϊκίδης Χρήστος

του

Γεωργίου

5

Παπαδοπούλου Φανή

του

Θεόφιλου

6

Πάτκου Αφροδίτη

του

Μιλτιάδη

7

Πολιτίδης Νικόλαος

του

Κωνσταντίνου

8

Πράτανος Απόστολος

του

Αθανασίου

9

Σανδάλης Δημήτριος

του

Γεωργίου

10

Σταμνά Αικατερίνη

του

Γεωργίου

11

Φιρινίδης Σταμάτιος

του

Δημητρίου

12

Χατζηαντωνίου Αργυρώ

του

Αλεξάνδρου

13

Χρυσοστομίδου – Σαμαρά Όλγα

του

Αναστασίου

14

Ψύλλος Δημήτριος

του

Κωνσταντίνου

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Αργυράκης Κωνσταντίνος

του

Πολυχρόνη

2

Καΐπη Χαρούλα

του

Θεόφιλου

3

Ντούρος Δημήτριος

του

Νικολάου

4

Παπαδοπούλου Άννα

του

Χαράλαμπου

5

Παυλίδου Μαρία

του

Χαράλαμπου

6

Τζαβέλας Δημήτριος

του

Οδυσσέα

7

Χαριτίδου – Παμπουκίδου Ευθυμία (Έφη)

του

Κωνσταντίνου

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της Κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Λαζαρίδης Νικόλαος

του

Στέφανου

2

Μανουσαρίδης Ελευθέριος (Λευτέρης)

του

Γεωργίου

3

Παπαδοπούλου Ευθυμία

του

Χαράλαμπου

4

Παπαθανασίου Αγγελική

του

Ιωάννη

5

Παυλίδης Ιωάννης

του

Χαράλαμπου

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Βασιλειάδης Κοσμάς

του

Γεωργίου

2

Γεωργιάδης Απόστολος

του

Κωνσταντίνου

3

Θέος Ιωάννης

του

Δημητρίου

4

Καραγιαννίδου Σουλτάνα (Τάνια)

του

Παύλου

5

Κούσα Μαρία

του

Αποστόλου

6

Κυριακίδου Μαρία

του

Ανέστη

7

Σαλαγκούδη Ανδρονίκη

του

Αναστασίου

8

Σινάκος Απόστολος

του

Γεωργίου

9

Σκαρλής Αντώνιος

του

Αριστείδη

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΘΕΡΜΗΣ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Γιαννακούλας Χρήστος

του

Στέργιου

3

Καραπέτσας Κωνσταντίνος

του

Αθανασίου

4

Κασάπης Κωνσταντίνος

του

Βασιλείου

2

Κοκκίνης Σπύρος

του

Νικολάου

5

Λιλίτσας Γεώργιος

του

Ιωάννη

6

Παπασαραφιανού Πηνελόπη

συζ

Βασιλείου

7

Παυλίδου Ελισσάβετ

του

Αλέξανδρου

8

Περγαμινού Χρυσή

του

Χαράλαμπου

9

Ρικούδης Απόστολος

του

Κυριάκου

10

Σουτζόγλου Αναστασία (Ναταλί)

του

Πρόδρομου

11

Σταματάκου Μαρία

του

Σταματίου

12

Τουλούδη Ευαγγελία (Βάλια)

του

Νικολάου

13

Τριανταφυλλίδης Νικόλαος

του

Θεόφιλου

14

Τσολναράς Αντώνιος

του

Χρήστου

15

Χρίστογλου Μαλαματίνα (Τίνα)

του

Ιωάννη

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Γεωργιάδης Αλέξανδρος

του

Ιωάννη

2

Ευθυμιάδου – Παναγιώτου Σταυρούλα

του

Φίλιππου

3

Πετρίδου Λυγερή (Λία)

του

Θεοδόσιου

4

Σαμψωνίδου – Αμοιρίδου Μαρία

του

Ιωάννη

5

Σκαρλάτου Θεοδώρα (Δώρα)

του

Σάββα

6

Τσίγκανος Κανάρης

του

Χαράλαμπου

7

Χρυσοχοΐδης Παύλος

του

Βασιλείου

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Ασημοπούλου – Μπύρου Ακριβή (Βιβή)

του

Μιχαήλ

2

Γέσιου Βασιλική (Βίκυ)

του

Δημητρίου

3

Δαβλάρας Στυλιανός (Στέλιος)

του

Ευσταθίου

4

Μάρκου Ελένη

του

Θεοδώρου

5

Μαυρομιχάλης Κωνσταντίνος

του

Συμεών

6

Τούμπα Ευφροσύνη (Φρόσω)

του

Γεωργίου

7

Τσούρμα – Αμπατζίδου Φωτεινή (Φαίη)

του

Ράλλη

8

Χρηβατάκης Δημήτριος

του

Γεωργίου

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Αναστόπουλος – Τζαμαλής Ανάστος

του

Γεωργίου

2

Βουρκούδης Απόστολος

του

Ξενοφώντα

3

Κεχαΐδη Δήμητρα

του

Ιωάννη

4

Πιστόκουλος Αθανάσιος

του

Θεοφάνη

5

Σελέκος Δημήτριος

του

Νικολάου

6

Φινοπούλου Ευανθία (Εύη)

του

Δημήτριου

7

Χολή Θεοδώρα (Δώρα)

του

Αθανασίου

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΡΙΛΟΦΟΥ

(Υποψήφιοι σύμβουλοι της κοινότητας κατ’ αλφαβητική σειρά)

Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ

1

Putrino Giovanna

του

Bruno

2

Βασιλειάδου Σοφία

του

Παναγιώτη

3

Κουκουλής Χρήστος

του

Αντωνίου

4

Οικονόμου Νικόλαος

του

Κωνσταντίνου

5

Περδικούρης Άγγελος

του

Χρήστου

6

Σαμαράς Βασίλειος

του

Γεωργίου

7

Σαμούρη – Θεοδοσιάδου Στέλλα

του

Αστερίου

Αφήστε μια απάντηση

Close Search Window